PARAPETY KAMIENNE, GRANITOWE, MARMUROWE, KWARCYTOWE

Ostatni etap budowy to świetny moment na wybór detali, które będą idealnie dopasowanym zwieńczeniem całości budynku. Takim wykończeniem są między innymi parapety. Popularnym ostatnio rozwiązaniem są parapety kamienne. Dlaczego warto postawić właśnie na nie?

Parapety z kamienia i ich zalety

Parapety kamienne wyglądają niezwykle elegancko. Jedną z ich największych zalet jest uniwersalność. Wewnętrzne parapety z kamienia będą efektownie wyglądały zarówno w aranżacji w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. Co więcej, kamienne parapety nie tylko zachwycają wyglądem, ale także użytecznością. To materiał niezwykle odporny – zarówno na warunki atmosferyczne, jak i na uszkodzenia mechaniczne. Inwestycja w parapety z kamienia to inwestycja na lata!

Parapety granitowe a marmurowe i kwarcytowe

Zdecydowałeś się na parapety kamienne, ale nie wiesz do końca, które wybrać: parapety marmurowe, parapety kwarcytowe czy może parapety granitowe? Przedstawiamy zatem porównanie tych produktów: parapety granitowe są niezwykle wytrzymałe – odporne na zadrapania, ścieranie. Świetnie nadają się zarówno jako wykończenie zewnętrzne domu, jak i element wewnętrznej aranżacji. Natomiast parapety marmurowe i kwarcytowe stosuje się jedynie wewnątrz, gdyż są to kamienie nieco bardziej nasiąkliwe i mniej wytrzymałe na uszkodzenia fizyczne od granitu. Co nie znaczy, że marmur i kwarcyt są surowcami słabymi – wręcz przeciwnie, wciąż są to jedne z najlepszych materiałów na parapet. I marmur, i kwarcyt charakteryzuje się niepowtarzalnym wyglądem, który nada pomieszczeniu szyku i wyjątkowego charakteru, więc jest to doskonały wybór na parapet wewnętrzny.

Wiesz już, jaki parapet wybrać? Jeśli nadal nie podjąłeś decyzji, zapraszamy do kontaktu! Nasi specjaliści z pewnością udzielą Ci fachowej porady. W FKB oferujemy nie tylko kamienne parapety. Wśród naszych wyrobów znajdują się także kamienne: umywalki, kominki, schody, blaty. Podejmujemy się także znacznie mniej standardowych projektów. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia warunków współpracy!

Skontaktuj się z nami

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Kontakt