BLATY MARMUROWE

 

Co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na blat z marmuru?

Blat to najprawdopodobniej najbardziej eksploatowany element w kuchni. Powinien być zatem nie tylko atrakcyjny wizualnie, ale również wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Krojenie, siekanie, rozbijanie kotletów, szorowanie — te czynności najczęściej wykonywane są w kuchni. Czy blaty marmurowe podołają powyższym wymaganiom?

Blaty marmurowe — mocne strony

Blaty marmurowe wyglądają niezwykle efektownie i idealnie komponują się zarówno z klasycznym, jak i ekstrawaganckim stylem kuchni. Patrząc jednak na nie ze strony praktycznej, ich niewątpliwym atutem jest wytrzymałość na działanie wysokich temperatur. Dzięki temu można na nich stawiać gorące patelnie, garnki i szklanki bez obawy o odbarwienie lub odkształcenie. Nie jest w tym wypadku konieczne używanie podkładek termicznych.

Pielęgnacja marmurowych blatów

Blaty marmurowe cechują się dużą podatnością na wchłanianie barwników i tłuszczów. Właśnie dlatego należy poddać je konserwacji specjalnym środkiem, który tworzy niewidoczną barierę przed wniknięciem niechcianych pigmentów. Bez tego zabiegu blaty marmurowe narażone są na zniszczenie. Rozlane napoje, wino czy resztki potraw mogłyby odbarwić marmur lub pozostawić plamy, których nie da się usunąć.

Ostatnią cechą blatów z marmuru, na którą trzeba zwrócić szczególną uwagę, to podatność na uszkodzenia spowodowane rysowaniem lub uderzaniem. Marmur jest kruchy, dlatego też nie można bezpośrednio na nim kroić, siekać ani też tłuc kotletów. Ważne jest także, by chronić taki blat przed ekspozycją na żrące substancje o odczynie kwaśnym.

Blaty marmurowe — cena

Decydując się na montaż długiego blatu z marmuru, należy się liczyć z jego sporymi kosztami. W zależności od tego, czy rodzaj kamienia jest rzadziej lub częściej spotykany, cena adekwatnie będzie rosnąć lub maleć.

Dla pasjonatów eleganckiego stylu w kuchni nie jest to jednak przeszkoda do uzyskania oczekiwanego stylu.

Chcesz, by Twoją kuchnię ozdabiał piękny i niepowtarzalny marmur? Skontaktuj się z nami! Fabryka Kamienia Budowlanego stworzy dla Ciebie jedyny w swoim rodzaju blat!

 

Skontaktuj się z nami

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Kontakt