SCHODY KAMIENNE, GRANITOWE, MARMUROWE, KWARCYTOWE

Kamień to pewny materiał zarówno na schody zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Ten naturalny materiał przetrwa naprawdę wiele. A w dodatku wygląda niezwykle efektownie. W FKB tworzymy schody kamienne z granitu, marmuru czy kwarcytu.

Jakie schody kamienne wybrać?

Wybór odpowiedniego kamienia jest uwarunkowany tym, czy schody będą użytkowane na zewnątrz, czy wewnątrz budynku. Jeśli wybierasz zewnętrzne schody z kamienia, słusznym wyborem będą schody granitowe. Granit jest materiałem, który jest niezwykle odporny na uszkodzenia mechaniczne, takie jak na przykład ułamania czy zadrapania. Niestraszne mu także niesprzyjające warunki pogodowe. Inwestując w schody granitowe, możesz mieć pewność, że będą Ci one służyły przez wiele lat. Natomiast kamień na schody wewnętrzne zależny jest jedynie od naszych indywidualnych preferencji. Do współczesnych wnętrz najczęściej wybiera się schody marmurowe i kwarcytowe – dają niesamowity efekt końcowy i cechują się szerokim wyborem wzorów.

Wybierz rodzaj nawierzchni!

Decydując się na schody z kamienia, warto też zastanowić się nad rodzajem nawierzchni na stopniach. W przypadku schodów zewnętrznych poleca się granit płomieniowany. Podczas opalania powierzchni kamienia powstają mikropęknięcia, które nadają jej właściwości antypoślizgowe – jest to szczególnie istotne, gdy schody granitowe mają znajdować się na zewnątrz.

Jeśli chodzi o wewnętrzne schody, warto postawić na kamień polerowany. Wypolerowane schody marmurowe czy kwarcytowe ukażą to, co w nich najpiękniejsze: bogactwo wzorów i kolorów a także unikatowość każdego elementu. Alternatywą dla schodów polerowanych są szlifowane i szczotkowane, które nadają powierzchni efekt zmatowienia.

Wybierasz schody wewnętrzne lub zewnętrzne i potrzebujesz profesjonalnego doradztwa? FKB służy pomocą! Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Szukasz czegoś innego? Zachęcamy do zapoznania się z całością naszej oferty, w której znajdują się między innymi kamienne: umywalki, parapety, blaty czy kominki.


Skontaktuj się z nami

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Kontakt