Gdzie tradycja spotyka nowoczesność

Gdzie tradycja spotyka nowoczesność


Praca z kamieniem to długotrwały proces ujarzmiania skały – od uwolnienia bloków z kamieniołomu aż po ostatni szlif. Na każdym etapie tradycja przeplata się z innowacyjnymi technologiami,
a połączenie tych dwóch czynników daje nam efekt synergii.

Elementy, które tworzymy to także swoista wędrówka po epokach – od łupanych form, poprzez barokowe rzeźby aż po nowoczesne ascetyczne formy. Będąc na rynku tyle czasu (od 1966 roku), nauczyliśmy się rozumieć kamień i wydobywać z niego samą esencję.

Na styku techniki i manufaktury

Na styku techniki i manufaktury


Utrwalanie piękna w kamieniu to droga, na której spotykają się potężne maszyny z wprawną ludzką ręką. To co tworzymy w naszej Manufakturze jest paradoksem – z ogromnych i ciężkich bloków tworzone są delikatne i płynne formy. Wielki szum w kamieniołomach zamienia się w ciszę płynącą z serca pięknego rzeźbionego kominka.

Nowoczesne technologie

Nowoczesne technologie


Dotychczas wydobywanie form z kamienia odbywało się przy użyciu prostych narzędzi. Ale i tu zawitała nowa technologia. Komputeryzacja i automatyzacja dają nam możliwość wydajniejszej realizacji zamówień. Wierzymy, że ludzka ręka jest niezastąpiona w kamieniarstwie, ale to postęp jest tym co wyznacza nam drogę dlatego nasza Manufaktura jest wciąż udoskonalana technologicznie.