UMYWALKI Z KAMIENIA – ORYGINALNE WYPOSAŻENIE ŁAZIENKI

Chciałbyś nadać swojej łazience niepowtarzalnego charakteru? Postaw na umywalki z kamienia – są nowoczesnym ukłonem w stronę tradycji i elegancji. Kamień to wyjątkowy, oryginalny materiał – nie ma dwóch takich samych egzemplarzy, więc decydując się na niego, masz gwarancję, że Twoja łazienka będzie niepowtarzalna.

Dlaczego umywalki z kamienia to znakomite wyposażenie?

Kamień to materiał naturalny, a co za tym idzie – ekologiczny. Do jego powstania nie używa się żadnych szkodliwych środowisku dodatków. Jest także uniwersalny – doskonale będzie prezentował się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych łazienkach. Wbrew pozorom kamień posiada nie tylko walory estetyczne. Dzięki niektórym jego cechom, stanowi także niezwykle funkcjonalne rozwiązanie. Łazienka to miejsce, w którym panuje duża wilgoć, zatem jej wyposażenie powinno być na wilgoć odporne. Na drewnianych elementach z czasem mogą powstawać wybrzuszenia. Z kolei kamień charakteryzuje się bardzo niską wchłanialnością wody. Co więcej, to materiał bardzo twardy, a więc i odporny na uszkodzenia mechaniczne, takie jak na przykład zadrapania. Odpowiednio pielęgnowany kamień nawet po kilku latach będzie wyglądał jak nowy!

Jak dbać o umywalki z kamienia?

Takie wyposażenie należy impregnować – ze względu na to, że umywalka jest w stałym kontakcie z wodą, a ponadto różnego rodzaju środkami chemicznymi. Impregnacja przeznaczonymi do tego produktami chroni piękny, naturalny kamień przed powstawaniem przebarwień czy zacieków. Do mycia kamiennej umywalki nie należy używać środków dedykowanych armaturze łazienkowej, które zawierają alkohol czy amoniak – grozi to powstaniem rys na powierzchni kamienia.

Marzysz o kamiennej umywalce w swojej łazience? FKB może przenieść marzenia do rzeczywistości! Naszą domeną są kamienie takie jak: granit, marmur czy kwarcyt. Wykonujemy z nich rozmaite produkty – wedle projektu klienta. W swojej ofercie posiadamy nie tylko umywalki z kamienia, ale także: płytki, parapety, kominki, rzeźby czy pomniki.


Skontaktuj się z nami

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Kontakt