BLATY KAMIENNE, GRANITOWE, MARMUROWE, KWARCYTOWE

Blaty kamienne od FKB

Blaty z kamienia to obecnie bardzo popularne rozwiązanie w kuchniach i łazienkach. Są nie tylko wysoce estetyczne, ale także niezwykle praktyczne. Blaty kamienne są bardzo wytrzymałe.

Najczęściej stosuje się blaty granitowe i blaty marmurowe. Nieco rzadziej wybierane są równie efektowne blaty kwarcytowe. Kamienie te wyglądają elegancko, łączą w sobie tradycję i nowoczesność. Kamienne blaty doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach w stylu glamour, ale także minimalistycznych i tych niemal surowych. Aby uzyskać najlepszy efekt – dobierz kolor blatu do mebli kuchennych czy łazienkowych. Kamień tworzy świetne połączenie z szafkami o drewnianych frontach. Możesz postawić na blat w kolorze mebli, ale równie dobrze wybrać zupełnie inny kolor i stworzyć przyciągający wzrok kontrast. Warto jednak pozostać w tej samej tonacji kolorystycznej.

Zastanawiasz się, który blat kamienny wybrać? Podpowiadamy!

Blaty kamienne do łazienki – które sprawdzą się najlepiej?

Kamień jest częstym wyborem na materiał blatu łazienkowego. Jest trwały, nie pochłania wilgoci, a szeroki wachlarz kolorystyczny daje duże możliwości aranżacyjne. Jeśli chodzi o blaty kamienne do łazienki, najczęstszymi wyborami naszych klientów indywidualnych są marmur i granit, a ostatnio także kwarcyt. Kamienie te są odporne na wilgoć (choć marmur mniej niż granit) – nie powstaną w nich wybrzuszenia, tak jak w przypadku blatów drewnianych i – odpowiednio impregnowane – nawet po latach będą wyglądać jak nowe! Blat kamienny to doskonałe rozwiązanie do łazienki także ze względów praktycznych. Jest solidny i z pewnością utrzyma ciężar umywalki.

Jak dobrać blat kamienny do łazienki? Najlepiej wziąć pod uwagę styl mebli łazienkowych oraz ogólną kolorystykę aranżacji. Kolor blatu powinien być w tej samej tonacji. Możesz postawić na barwę taką samą jaką mają szafki łazienkowe, ale równie dobrze możesz stworzyć interesujący kontrast, zestawiając ze sobą jasne i ciemne odcienie.

Blaty kuchenne kamienne – które wybrać?

Blaty kuchenne z kamienia są równie popularnym rozwiązaniem aranżacyjnym. Wyglądają niezwykle efektownie, a co więcej – są także funkcjonalne! Odpowiednio zaimpregnowany blat kamienny będzie odporny na wilgoć oraz zabrudzenia, a w dodatku łatwy w utrzymaniu. Blaty kuchenne kamienne cechuje ognioodporność — bez obaw można stawiać na nich gorące garnki. Niestraszne im także woda czy ostre narzędzia kuchenne. Ewentualne zarysowania można wypolerować.

Na jaki kamień do kuchni najlepiej się zdecydować? Z reguły nie poleca się do kuchni marmuru ze względu na to, że jest miększy i mniej wytrzymały od granitu – może ulegać zarysowaniom i trwałemu poplamieniu. Jako blat kuchenny świetnie sprawdzi się natomiast wspomniany już granit, a także kwarcyt. Blaty kuchenne granitowe są atrakcyjne wizualnie, a zarazem wytrzymałe! Dodatkowym walorem estetycznym może być lśniąca, wypolerowana powierzchnia. Takie wykończenie doda Twojej kuchni elegancji i ekskluzywności. Jeśli zależy Ci na podkreśleniu nowoczesności wnętrza, rozważ wykończenie matowe.

Nadal nie wiesz, który kamień najlepiej sprawdzi się w Twojej kuchni czy łazience? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy z chęcią udzielą profesjonalnej porady.

FKB: blaty granitowe, blaty kwarcowe, blaty marmurowe – Warszawa

Interesują Cię efektowne blaty kamienne? FKB oferuje blaty granitowe, kwarcytowe, a także blaty marmurowe. Warszawa to lokalizacja naszej siedziby i działalności. Zapraszamy do współpracy! Szukasz czegoś innego? W swojej ofercie posiadamy także inne wyroby z kamienia: schody, umywalki, kominki czy rzeźby i pomniki. Zachęcamy do zapoznania się z całością naszej oferty!

Skontaktuj się z nami

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Kontakt